Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Ege Bölgesinin Ukrayna Derneği Başkanı Diana Osypenko;

"Sevgili arkadaşlar bugün açılışına geldiğimiz Serap Demirag'in muhteşem sergisini size göstermek istedik, Bu eserleri aslında anlatmaya gerek yok. Bu muhteşem yapıtlar kendilerini son derece güzel anlatıyorlar, mutlaka gelip görmeniz gereken bir sergi, davet için çok teşekkür ederiz."

17 Ağustos 2020

SANATIN BAYRAĞI YOKTUR

Sanatın bayrağı yoktur . Her görüntü insan içindir. Çağırıcıdır. Birleştirir. Zaman zaman kışkırtır da. Parmak izlerinin farklılığı gibidir her sanatçının özgünlüğü.Olmazsa olmazıdır. Aksi taktirde sanatçı olamaz.
Benzemez olması, aykırılığıdır onu sanatçı yapan. Asidir. Herkesin beğenmemesini ister için için. Bazılarının karşı çıkması sanatçı olduğunun çok önemli kanıtıdır. O zaman mutlu olur. Çünkü statükoyu bozmaktır hedefi. Keyiflerini kaçırmıştır dürterek. Ve öndedir artık.
Hiç kuşkusuz, özgün söylemler sunmak çoğaltır yaşamı. İnsanı daha bir katar kendisine. Görünmeyeni gösterir, söylenmeyeni söyletir. Sevmekle, sevilmekle sonsuza yürür. 
 
 ART DOESN’T HAVE A FLAG
Art doesn’t have a flag. Every visual is for man. It calls for attention. It unites. It even provokes at times. Every artist’s originality is like the uniqueness of footprints. Without this originality, the artist can’t exist. It is this uniqueness and diversity that makes the artist, for he is rebellious. He secretly wishes that his work is not to every man’s taste. It is the proof of his being an artist that some will object. He is happy then, because the aim is to go against the status quo. He has upset them by provoking. And now he leads.
Certainly, original statements multiply life and enrich one's innerself. It shows the invisible, tells the untold. It walks to infinity with love and being loved.’’
Serap Demirağ
 
* Ege Bölgesi Ukraynalılar Derneği kurucularına çok teşekkür ederim. 
* Thank you so much for the founders of the Aegean Region Ukrainians Association.
* Большое спасибо основателям Ассоциации украинцев Эгейского региона.

Bodrum Kent TV

"50 Sanat Yılını Sergi ile Kutluyor"

09 Ağustos 2020

Akın OK ile Yeryüzü Sesleri

"Mihriban Serap DEMİRAĞ"

13 Nisan 2018

Nureddin Eroğlu

"Sayın Mihriban Serap Demirağ"

22 Haziran 2015